Spotkania otwarte - święta 2013r.

KOLEJNE SPOTKANIE GRUPU WSPARCIA RODZICÓW

1wwr

2wwr

13 grudnia 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie Grupy Wsparcia Rodziców. Dzieci pod czujnym okiem rodziców i terapeutów kształtowały swoje umiejętności społeczne, emocjonalne i poznawcze w oparciu o zabawy nawiązujące do tradycji Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia. Mali pomocnicy św. Mikołaja, w dwóch grupach wiekowych przygotowywali się do świąt, mieli za zadanie m.in. udekorować choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami; w zabawach logopedycznych przypominali sobie co i jak należy posprzątać w domu przed świętami. Nie zabrakło również ćwiczeń ruchowych i oczywiście drobnych upominków od świętego Mikołaja, a co ważne nikt nie dostał rózgi.

3wwr

6wwr

Po radosnym zakończeniu wspólnych zajęć z udziałem rodziców, dzieci przy wsparciu i pod nadzorem terapeutów kontynuowały zabawę z rówieśnikami, natomiast rodzice tradycyjnie udali się na swoje spotkanie, które tym razem przygotowali pani mgr Justyna Przygoda i pan mgr Wojciech Piechowiak. Wystąpienie terapeutów dotyczyło sposobów radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dzieci autystycznych. Tematyka ta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród zebranych rodziców, co zaowocowało długą dyskusją i wymianą własnych doświadczeń w miłej, pełnej zrozumienia co do poruszanych tematów, atmosferze.

4wwr

7wwr

Warto nadmienić, że w ostatnim czasie zmodyfikowano formę pracy podczas zajęć otwartych, wprowadzając podział na grupy wiekowe oraz indywidualne zajęcia dla najmłodszych uczestników. W ten sposób wszystkie dzieci mają możliwość pracy na poziomie swoich możliwości rozwojowych, co skutkuje większą motywacją do podejmowania wysiłku związanego z przygotowanymi zadaniami, a także potęguje radość ze wspólnej zabawy.

(opr. E. G.)

8wwr