Kiermasz przetworów

„Kiermasz Zdrowych Przetworów Domowych".

W piątek 27.02.2015r. w naszej szkole - w ramach pracy zespołu zadaniowego do spraw Promocji Zdrowia - została przeprowadzona nowa forma akcji promującej zdrowy sposób odżywiania. Członkowie zespołu zorganizowali „Kiermasz Zdrowych Przetworów Domowych" .

W czasie roku szkolnego gromadzono przetwory z owoców i warzyw, z których część została przygotowana na zajęciach z wychowankami naszej placówki. Podczas przeprowadzonego kiermaszu można było zakupić wybrane przez siebie przetwory, a ich wybór był naprawdę szeroki, tak więc było w czym wybierać.

Różnorodność i pomysłowość przygotowanych przetworów była tak ogromna, że nie można było się nadziwić. Słoiki ze smakołykami zostały szybko rozsprzedane wśród wychowanków, ich rodziców i  pracowników Ośrodka. Uzyskany dochód ze sprzedaży został przekazany Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jest Taka Sprawa". Cała akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem, dlatego wszyscy czekamy z niecierpliwością na kolejny kiermasz.

Dziękujemy wszystkim, którzy chętnie podarowali swoje domowe przetwory
i przyczynili się do organizacji kiermaszu m.in:  M. Krupce, T. Gierze, T. Guzy, W. Garncarskiej, M. Papudze, I. Urbanik, M. Wanat, A. Samolewicz, E. Boroń, M. Winiarskiej, D. Pelc, K. Gliwie, A. Gierze, J. Banek, B. Teper, M. Tatarze - Lubojemskiej, M. Pawlik, Ł. Dziokowi, A. Kowalskiemu.

(Opr. M. T. L.)