Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy

we Frysztaku

wyszukiwarka :

czegoś nie możesz znaleźć ? poszukaj

W obiektywie

 

W obiektywie

 

Minęło pół roku ... Życie internatowe trochę się zmieniło.

Pobudka pół godziny później, więc trzeba się spieszyć i sprawnie wykonywać poranne czynności.  Do szkoły troszeczkę dalej, choć bez wychodzenia na podwórko i nakładania ciepłych ubrań. Ale pamiętać musi się o wszystkim, bo  już nie można poprosić o klucze, jeżeli zapomni się zeszytu lub nie daj Boże ... plecaka.

Po lekcjach  czekają świetlice, wprawdzie jeszcze nie tak wyposażone jak należy, ale przecież nie wszystko od razu.

 

Lokalizacja Ośrodka sprzyja aktywnemu  wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Prawie z każdego okna można podziwiać przepiękne widoki. To uspokaja i odpręża. Można tak patrzeć i patrzeć....

2inter2015

Na szczególną uwagę zasługuje nowy plac zabaw dla dzieci, który powitał wszystkich po wakacjach. Miał być dla najmłodszych, ale przecież i gimnazjalistom trudno jest oprzeć się jego urokom. Jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu wolnego, zachęca do aktywności fizycznej, To miejsce spotkań z rówieśnikami. Można spożytkować nadmiar  energii. A w tym roku jesień była wyjątkowo piękna.

 

5inter2015

 

„Pogodne wieczory" to ukierunkowanie aktywności wychowanków. Każdy dzień tygodnia jest pod innym hasłem.

8inter2015

 

Poniedziałek to dzień kulinarny. Prawie wszyscy coś gotują, pieką i oczywiście degustują swoje wyroby. Grupa VIII specjalizuje się w bajecznie kolorowych kanapkach a IV robi pyszne proziaki.

We wtorek organizowane są zajęcia  sportowe. Siłownia czeka na dbających o kondycję. 

1inter2015

 

3inter2015

Środa jest dniem kulturalno - oświatowym. I tu mamy: wieczorne czytanie bajek, projekcje bajek i filmów, dyskoteki, spotkania z ciekawymi ludźmi. Najbardziej oczekiwane są dyskoteki, ale wszyscy wiedzą, że nic nie ma za darmo - trzeba  sobie zasłużyć na dyskotekę. Wiadomo - zachowanie musi być wzorowe (żadnych „wpadek"). Oczywiście DJ z grupy VI zawsze jest przygotowany.

 

4inter2015

 

W naszym Ośrodku czwartek jest dniem gospodarczo - porządkowym. Choć na ogół jest czysto, to przecież zawsze znajdzie się coś do posprzątania. Wychowawcy dbają o fryzury wychowanków. Przynoszą profesjonalny „sprzęt", zakładają pelerynki i są gotowi do skracania włosów.

6inter2015

 

7inter2015

W każdym miesiącu odbywają się  grupowe zebrania zespołów wychowawczych, na których omawiane są radości i smutki, plany i marzenia.
Życie internatowe jest urozmaicane udziałem w imprezach,  zajęciach projektowych, kółkach zainteresowań, wycieczkach, ale o tym piszemy na bieżąco....Nudzić się nie ma czasu.

Każdy znajduje coś dla siebie i naprawdę zdarza się, że  niektórzy nie  chcą jechać do domu na weekend, choć przecież w domu najlepiej.

(Opr. T. G.)