Realizacja projektu "NIE BOJĘ SIĘ JUTRA"

dotycząca realizowanego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym

we Frysztaku Projektu ph: NIE BOJĘ SIĘ JUTRA, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Szanowni Rodzice.

Witam serdecznie na stronie internetowej Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku.

Jak już Państwa informowałam, w Gimnazjum Nr 2 Specjalnym we Frysztaku od września 2014 roku realizowany jest Projekt NIE BOJĘ SIĘ JUTRA. W Projekcie biorą udział uczniowie klas I-III Gimnazjum, mieszkający w Ośrodku. W styczniu nadszedł czas pierwszych podsumowań realizowanych zadań. Do chwili obecnej przeprowadzono: 95 godzin w bloku dydaktyczno - wyrównawczym, 201 godzin w bloku zajęć rozwijających, 51 w bloku zajęć wspomagających oraz 42 godziny z doradztwa zawodowego.

Zorganizowano również dwie wycieczki w ramach zajęć arteterapii do teatru MASKA w Rzeszowie oraz w ramach zajęć z doradztwa zawodowego do Strzyżowa - do Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, zakładu zajmującego się gospodarką odpadami PHPU „ZAGRODA" Sp. z o.o. oraz na Krytą Pływalnię „OTYLIA" gdzie, po wyczerpującym marszu po wymienionych wyżej instytucjach, wszyscy uczestnicy mogli się zrelaksować w cieplej kąpieli, skorzystać z łaźni parowej, zjeżdżalni i jacuzzi. Dla Szkoły zakupiono pomoce dydaktyczne na kwotę ok. 30.000 zł, z których korzystają uczestnicy zajęć projektowych.

Po testach sprawdzających wiedzę oraz wystawionych ocenach półrocznych mogę stwierdzić, iż ocenę o pół stopnia z przedmiotów objętych wsparciem poprawiło wielu uczniów. Wszyscy uczniowie zajęć rozwijających zdobyli zakładane umiejętności w zaplanowanym w Projekcie stopniu. Frekwencja uczniów (poza indywidualnymi przypadkami) jest również zadowalająca.

Mam świadomość, że tak sprawna realizacja Projektu jest możliwa tylko dzięki Państwa zrozumieniu i zaangażowaniu.

Dziękuję Państwu za współpracę i odpowiedzialne podejście do realizowanego w naszej Szkole Projektu.

Agata Wyciślak - Dyrektor SOSW we Frysztaku

Frysztak, 24.03.2015 r.