Frysztak, 24.03.2020

Uczniowie! Szanowni Państwo!

Uczycie się zdalnie. Pracujecie samodzielnie lub pod opieką Rodziców/ Opiekunów. Rozwiązujecie zadania, utrwalacie, ćwiczycie. Róbcie to rozsądnie. „Dzielcie się" komputerem z rodzeństwem lub rodzicami, jeżeli też go potrzebują.

Wychowawcy Ośrodka / świetlicy nie zadają Wam zadań. Zamieszczają jedynie materiały będące propozycją spędzania czasu, którego teraz macie więcej. Skupcie się na czynnościach  praktycznych. Bądźcie z rodziną. Róbcie to, czego Was uczymy na co dzień. Ścielcie swoje łóżka. Składajcie ubrania. Segregujcie wyprane rzeczy. Myjcie podłogi, naczynia. Wycierajcie kurze. Podlewajcie kwiaty. Pomagajcie przy przygotowywaniu posiłków lub róbcie je sami. Czasami po prostu ... nie przeszkadzajcie. Czekajcie cierpliwie. Słuchajcie Rodziców, starszego rodzeństwa. Nie kłóćcie się nie wiadomo o co. W czasie wolnym róbcie to, co lubicie (albo jeszcze nie wiecie, że lubicie). Można posegregować pamiątki. Obejrzeć zdjęcia, włożyć do albumu. Zagrać w gry planszowe albo w karty (spokojnie: to nie hazard). Poskakać na skakance. Porzucać piłką na podwórku.

Jeżeli macie ochotę, dzwońcie do nas, korzystajcie z komunikatorów, zostawiajcie wiadomości. Może coś doradzimy, podpowiemy, wysłuchamy. My też będziemy z Wami i Waszymi rodzicami w kontakcie.

W imieniu wychowawców: Teresa Guzy