EKOLOGIA – WAŻNA SPRAWA

EKOLOGIA - WAŻNA SPRAWA

17324_151256269017

Nasi uczniowie interesują się ekologią i zwracają uwagę na losy naszej planety. W wirze świątecznych przygotowań w dniu 10 - 11.12.2020 r. wzięliśmy udział w warsztatach on-line organizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Warsztaty te przybliżyły nam pojęcie Zero West, czyli stylu życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Zero Waste to ochrona wszystkich zasobów poprzez odpowiedzialną produkcję, konsumpcję, ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań i materiałów, bez ich spalania oraz bez zrzutów do ziemi, wody lub powietrza, które zagrażają środowisku lub zdrowiu ludzkiemu. W duchu tej idei dowiedzieliśmy się:

• jak stworzyć coś z niczegoi dać nowe życie starym przedmiotom
  • jak wykorzystywać "odpady"- czym jest recykling w praktyce
  • jak stworzyć ekologiczne ozdoby świąteczne
  • jak przygotować aromatyczny chlebek bananowy

Ostatni etap warsztatów to QUIZ sprawdzający wiedzę na temat ekologii! Wspólnymi siłami daliśmy radę odpowiedzieć na 20 podchwytliwych pytań:)

(Opr. A. G)

202012ekooz1