Spotkanie grupy wsparcia rodziców - maj 2022

SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA RODZICÓW

3202212gwd5

19 maja 2022 r., po raz kolejny w naszym Ośrodku, odbyło się spotkanie GRUPY WSPARCIA RODZICÓW WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU MAŁEGO DZIECKA. Spotkanie to było kontynuacją wcześniejszych, teoretycznych rozważań dotyczących TRENINGU UMIEJĘTNOSCI SPOŁECZNYCH, z którymi rodzice zostali zapoznani w styczniu bieżącego roku. Tym razem nasz zespół terapeutów zaprezentował dzieciom i rodzicom praktyczne rozwiązania w zakresie rozwijania podstawowych umiejętności społecznych. Doceniając wartość terapeutyczną zabawy terapeuci zaprosili uczestników spotkania do „Sali zabaw". W drodze do tej sali czekały na dzieci różne aktywności, które były okazją do rozwijania umiejętności społecznych takich jak: proszenie o pomoc, zakup biletu itp. W realizacji zadań towarzyszyli dzieciom rodzice. Dzieci miały wiele radości ze wspólnej zabawy z rodzicami, zaś rodzice otrzymali szereg inspiracji i praktycznych wskazówek, w jaki sposób na co dzień mogą kształtować umiejętności społeczne u swoich dzieci.

Kochani Rodzice, dziękujemy Wam, że jesteście z nami, że mając świadomość potrzeb dzieci inwestujecie swój czas w osobisty rozwój umiejętności rodzicielskich. Dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony radosny czas, za energię , wytrwałość i aktywność.

(Opr. W.P.G.)

1202212gwd5