Najważniejsze działania w 2017 roku

W roku 2017 Stowarzyszenie zrealizowało następujące przedsięwzięcia:

• Styczeń 2017 - pomoc finansowa dla dwóch sióstr z przedszkola - Magdaleny i Marceliny B. znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. (500 zł)
  • Styczeń 2017 - pomoc finansowa (rehabilitacja) dla wychowanka - Sebastiana M. (500 zł)
  • Marzec - czerwiec 2017 - Zorganizowanie zajęć dogoterapii dla siedmiu wychowanków Przedszkola Specjalnego nr 2 we Frysztaku.
  • Od czerwiec 2017r. - udział w Programie Ekonomii Społecznej organizowanej przez ROWES (członkowie Stowarzyszenia we współpracy z pracownikami SOSW)
  • 30.05.2017 Piknik Zdrowia. Uczestniczyli w nim wychowankowie, rodzice, uczniowie szkół frysztackich. Odbyły się konkursy, degustacje a także I Akcja Poboru Krwi.
  • 14.06.2017 r. Piknik Rodzinny. Oprócz wychowanków uczestniczyło
    w nim około 50 rodziców, rodzeństwo, a także absolwenci ze swoimi dziećmi. W programie znalazły się: występy artystyczne, gry i zabawy sportowe i plastyczne, spotkanie z myśliwym, przejażdżki na kucyku, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Twierdzy, przejazd konnego patrolu policyjnego. Był także poczęstunek.
  • 21.06.2017 r. Warsztaty hipologiczne dla wychowanka Mikołaja F. (cykl zajęć z koniem),
  • Dofinansownie do międzynarodowych warsztatów integracyjnych w Grecji ph. „Powered by nature", których celem była integracja wychowanków SOSW we Frysztaku z młodzieżą z niepełnosprawnościami z Niemiec oraz Grecji (300 zł)
  • 10.11.2017 Kiermasz Zdrowych Przetworów Domowych Zgadzono wykonane przez członków i sympatyków Stowarzyszenia  przetwory i rozprowadzono je wśród zainteresowanych.
  • 1.12.2017 Koncert zespołu Maleo Reggae Rockers
  • 6.12.2017 Pomoc finansowa. Zakupiono słodycze do paczek mikołajkowych dla wychowanków SOSW we Frysztaku
  • 15.12.2017 Pomoc finansowa dla wychowanka Huberta B
  • 19.12.2017 Przygotowanie i sprzedaż pierników