Styczeń 2023

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  - styczeń 2023

logolp2022

W ramach programu edukacyjnego Laboratoria Przyszłości nasza placówka zyskała nowoczesny sprzęt, dzięki któremu można uatrakcyjnić zajęcia szkolne. W miesiącu styczniu zakupiony sprzęt wykorzystaliśmy na zajęciach technicznych. Chociaż w styczniu trwała przerwa na ferie zimowe, kilka dni zaowocowało wykonaniem projektów płaskorzeźb, które będą realizowane na kolejnych zajęciach. Praca w drewnie dla uczniów działa bardzo twórczo, pojawiają się nowe pomysły, podczas wykonywanych czynności zwraca się szczególną uwagę na precyzję i bezpieczeństwo. Taka praca ma duże znaczenie na psychikę człowieka. To tutaj podczas zajęć snycerskich uczniowie się odprężają, relaksują i mogą na chwilę zatrzymać się, skupić uwagę nad swoim pomysłem.

3202302labprz1

202302labprz1

4202302labprz1

Na zajęciach technicznych opiekun również przeprowadził instruktaż stanowiskowy z takich urządzeń jak lutownica i wiertarka, oraz wypalanka do drewna. Wszystkie te urządzenia służą uczniom, aby kreatywnie, wspomóc wykonie wyrobu unikatowego. Główne zastosowanie lutownicy miało na celu przybliżyć technikę tworzenia witraży, natomiast wypalarka do drewna, dała nam możliwość stworzenia projektu drewnianej walentynki.

8202302labprz1

6202302labprz1

7202302labprz1

W klasach gdzie są zajęcia z doradztwa zawodowego czy na zajęciach przyspasabiających do pracy, sprzęt fotograficzny ma swoje szczególne zadanie, gdyż służy do wykonania profesjonalnego zdjęcia, które jest nieodzownym elementem podania o prace, czy też CV, które uczniowie uczą się pisać na zajęciach. Po instruktażu użytkowania aparatu, omówieniu różnych funkcji, które posiada i jego możliwości, uczniowie mogli pod okiem opiekuna wykonać zdjęcie portretowe, które później zostało dopracowane w specjalnym programie i wklejone komputerowo w szablon CV.