Najważniejsze działania w 2014 roku

W roku 2014 zrealizowano następujące przedsięwzięcia:

• 10.04. 2014 r. Warsztaty Kulinarno - Cukiernicze „Wielkanoc blisko" (5 wychowanków i 5 rodziców),

2014sjts

• 11.04.2014 r. Świąteczny kiermasz ozdób i słodkich dekoracji wielkanocnego stołu, na którym prezentowane były wyroby wytworzone na warsztatach „Wielkanoc blisko",
  • 18.06.2014 r. Piknik Rodzinny

Podczas pikniku wychowankowie SOSW we Frysztaku oraz ich rodziny mieli okazję podziwiać występy zaproszonych zespołów artystycznych działających w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku. Do naszej placówki przybyli również funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Strzyżowie, którzy zaprezentowali zainteresowanym radiowóz oraz sprzęt policyjny, a pani policjantka wygłosiła pogadankę na temat „Bezpieczne wakacje". Wszyscy zgromadzeni mogli także obejrzeć pokazy przeprowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną  w Twierdzy. Na spotkaniu obecny był Pan Krzysztof Koza z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Strzyżowie - doradca ds. osób niepełnosprawnych. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się przejażdżki na kucyku. Wśród atrakcji tego spotkania znalazły się różnego rodzaju konkursy i warsztaty przygotowane przez nauczycieli i wychowawców pracujących w Ośrodku (nie tylko członków Stowarzyszenia), między innymi: dmuchanie balonów, zabawy z chustą, malowanie wzorów na deskach, wykonywanie motyli z papieru, puszczanie latawców, a także zabawa z  bańkami mydlanymi. Był także rowerowy tor przeszkód i gra w boule. Chętne dziewczynki i chłopcy mogli zabawić się w karaoke i pośpiewać znane i lubiane piosenki do prawdziwego mikrofonu. Nie zabrakło również pysznego bigosu, kiełbasy z grilla, wspaniałych wypieków oraz zimnych i gorących napojów.

12014sjts

• VIII - IX 2014 Udział w szkoleniach w ramach pozyskiwania środków finansowych dla młodych organizacji (5 osób)
  • VIII   2014 Opracowanie projektu „Witaminy, Witaminy" i pozyskanie funduszy na  jego realizację ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (projekt Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne),

22014sjts

• 17.09.2014r. do 15.12.2014r. Realizacja projektu Warsztaty Cukierniczo - Kulinarne „Witaminy, Witaminy" - kwota dofinansowania - 3950 zł, wkład własny (wolontariat) - 1080 zł

W projekcie wzięło w udział 15 wychowanków ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem projektu było nabycie przez uczestników nawyków zdrowego odżywiania się. Podczas zajęć wykonywano różnorodne działania kulinarne, m. in.: kiszenie kapusty, suszenie owoców i warzyw, przygotowywanie przetworów, sporządzanie soków warzywno - owocowych, sałatek, pieczenie ciast z owocami, chleba razowego, gofrów, sporządzanie deserów, grillowanie owoców i  warzyw,  przygotowanie pierogów z farszem z buraków ćwikłowych, placki burakowe, masło ziołowe. Uczestnicy poznali nowe smaki. Z zapałem i zaciekawieniem podejmowali różne zadania. Uczyli się obsługiwać zakupiony sprzęt. Pozyskano m.in. grilla, sokowirówkę,  gofrownicę, ręczną obieraczkę do jabłek, suszarkę do owoców i warzyw, drukarkę etykiet. Zajęcia odbywały się co dwa tygodnie. Cieszyły się  dużym zainteresowaniem. Prowadzili je nieodpłatnie nauczyciele i wychowawcy - członkowie Stowarzyszenia (17 osób).

32014sjts

• 24.11.2014 i 1.12.2014 Warsztaty Profilaktyczno - Plastyczne (4 godziny) dla 8 osób - pozyskano 200 zł na zakup nagród  w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Frysztaku,
  • 19.12.2014 Zorganizowanie kiermaszu bożonarodzeniowego - 810 zł - przekazano na leczenie chłopca,
  • 22.12.2014 Opracowanie i złożenie Wniosku o przyznanie darowizny na leczenie podopiecznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku w ramach akcji charytatywnej TVP „Reklama dzieciom" -  6300 zł.