Osiągnięcia

Ośrodek może poszczycić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami zdobywanymi na zawodach sportowych, w konkursach plastycznych, muzycznych, recytatorskich, teatralnych i ekologicznych. Były to konkursy i przeglądy o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Twórczość plastyczna wychowanków prezentowana była na wielu wystawach.  Wychowankowie dwukrotnie brali udział w Ogólnopolskim Festiwalu Wokalno - Instrumentalnym w Przemyślu, na którym zdobyli czołowe miejsca. Już w pierwszym roku funkcjonowania Ośrodka zespół teatralny zdobył I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych. Członkowie zespołu teatralnego z powodzeniem rywalizowali na scenie również z pełnosprawnymi rówieśnikami biorąc udział w konkursach „Poeci i Pisarze Dzieciom" i „Bajkowisko". Starty w wojewódzkich zawodach sportowych znaczone były wieloma sukcesami. Nasi sportowcy brali udział indywidualnie w olimpiadach centralnych w dyscyplinach lekkoatletycznych i tenisie stołowym, wchodzili w skład reprezentacji województwa na mistrzostwa w piłce nożnej halowej, piłce nożnej, piłce koszykowej chłopców, mężczyzn i kobiet.

6202211howf3

8202211howf2