Luty 2023

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LUTY 2023

Luty obfitował w kolejne zajęcia z zakupionymi pomocami dydaktycznymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Były to spotkania naszej braci uczniowskiej na zabawie choinkowej i walentynkowej, podczas, której szczególnie duży udział i znaczenie przypisujemy dla sprzętu audiowizualnego oraz nagłaśniającego. Takie rejestrowane spotkania są dla uczniów niezwykłą przyjemnością, kiedy mogą się wraz z kolegami jeszcze raz zobaczyć, mogą wracać do tych chwil wspomnieniami. Wspólna integracja czy zabawy kierowane to także nauka przez zabawę. Taka nauka to czysta przyjemność dla naszych uczniów.

202303lpl5

3202303lpl5

Kolejny miesiąc, jakim jest luty, pozwolił na zrealizowanie kilku ciekawych projektów przy wykorzystaniu sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości". W dalszym ciągu staramy się rozwijać i pomagać w realizowaniu twórczych pomysłów naszych uczniów, podczas zajęć technicznych i rozwijających kreatywność. Na lekcji techniki uczniowie próbowali lutować przy pomocy nowoczesnej lutownicy podczas zajęć z materiałoznawstwa.

1202303lpl5

2202303lpl5

W lutym kontynuowaliśmy zajęcia z robotyki dla uczniów, na których rozwijali kreatywność za pomocą klocków konstrukcyjnych Lego Spike. Uczniowie z dużym zainteresowaniem budowali roboty według instrukcji. Z ciekawością programowali i z radością obserwowali efekty pracy. Uczniowie klas siódmych już rozpoczęli zajęcia z wykorzystaniem pomocy pozyskanych w ramach programu „Laboratorium Przyszłości". Do tworzenia robotów wykorzystują klocki LEGO Education SPIKE oraz aplikację LEGO Education SPIKE. Praca z klockami edukacyjnymi pobudza kreatywność, logiczne myślenie i wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji.  Dzięki pozyskanym zestawom uczniowie uczą się przez zabawę, pozwalają sobie postrzegać kodowanie i inżynierię, jako coś zabawnego i pasjonującego.