Grudzień 2022

logolp2022

Grudniowe zajęcia - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Grudzień to miesiąc magiczny, gdzie w naszym Ośrodku rozbrzmiewają kolędy, pastorałki a z pracowni gastronomicznych unosi się zapach pierniczków i potraw wigilijnych.  W tak wspaniałej atmosferze sprzęt audiowizualny i muzyczny zakupiony w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości, posłużył nam do zorganizowania w pracowni muzycznej akcji- Tygodnia kolęd. Na zajęciach otwartych i warsztatowych, nasi uczniowie oddawali się dźwiękom muzykoterapii, wyrażali swoje emocje i dzielili się swoimi upodobaniami muzycznymi z rówieśnikami. Sprzęt zakupiony w projekcie posłużył do uwiecznienia wzruszającego wydarzenia, jakim jest Wigilia Ośrodkowa, która po przerwie, mogła się odbyć w tym roku z udziałem rodziców i gości.

W pracowniach technicznych i informatycznych tworzyły się kreatywne prezenty, których tworzenie sprawia tyle radości naszym uczniom. Młodzi artyści i twórcy, czy też konstruktorzy mogli dzięki materiałom zakupionym z Projektu Laboratoria Przyszłości poznać techniki i otrzymali narzędzia do tworzenia wyrobów unikatowych, które stały się elementami dekoracji sal lekcyjnych, ale też zostały sprzedane na różnego rodzaju akcjach i kiermaszach świątecznych. Materiały drewniane oraz narzędzia do ich obróbki drewna posłużyły do wykonania dekoracji snycerskich w pracowni plastycznej. Uczniowie mogli popróbować jak tworzy się płaskorzeźba, ornament. Natomiast materiały krawieckie nitki, igły czy też maszyny do szycia świetnie sprawdziły się na zajęciach rozwijających kreatywność jak i indywidualne pasje wychowawców i wychowanków.