Spotkanie grupy wsparcia rodziców - grudzień 2019

SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA RODZICÓW

12 grudnia 2019 r. po raz kolejny w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie Grupy wsparcia rodziców wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka. Tegorocznym tematem przewodnim było wspieranie rozwoju dzieci w warunkach domowych, stąd też rodzice i ich pociechy zostali podzieleni na cztery grupy, po czym udali się do zaaranżowanych pomieszczeń domowych: kuchni, łazienki, salonu oraz „na podwórko",  w celu rozwijania zdolności dzieci poprzez wykorzystanie sytuacji, przyborów, mebli i urządzeń na co dzień wykorzystywanych w domu. Rodzice mieli okazję zwrócić uwagę na ogromne zasoby edukacyjno-terapeutyczne, którymi dysponują we własnych domach, a także dowiedzieć się do rozwoju jakich funkcji społecznych, komunikacyjnych, ruchowych i percepcyjno-poznawczych mogą posłużyć. Dzieci natomiast miały wiele radości ze wspólnej zabawy z rodzicami.

Jednym z naszych głównych celów organizowania tego typu spotkań jest podarowanie dzieciom i rodzicom czasu „tylko dla siebie" we wspólnej zabawie oraz nauce. Myślę, że tym razem cel został osiągnięty w bardzo dużym stopniu ponieważ, ku naszej radości, coraz więcej rodziców bardzo chętnie i świadomie uczestniczy w organizowanych przez nas spotkaniach.  Dla potwierdzenia aktywności i zaangażowania wszystkich uczestników, zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z naszych zajęć, one pokazują wszystko... ciężką pracę, zabawę i bycie we wspólnocie miłych oraz życzliwych sobie ludzi.

Na zakończenie pragnę podziękować wszystkim rodzicom, którzy tak licznie przybyli na spotkanie i nie zawiedli swoich dzieci. Naszym wspaniałym podopiecznym dziękuję za energię, radość i wytrwałość. Moim koleżankom i kolegom terapeutom dziękuję za wszelką pomoc, zaangażowanie oraz jak zwykle, pełen profesjonalizm.

(Opr. E.G.)

201912gw21