Najważniejsze działania w 2016 roku

W roku 2016 zrealizowano następujące przedsięwzięcia:

• 16.06.2016 r. Piknik Rodzinny. Oprócz wychowanków uczestniczyło w nim około 60 rodziców, rodzeństwo, a także absolwenci ze swoimi dziećmi. W programie znalazły się: występy artystyczne, loteria fantowa, gry i zabawy sportowe i plastyczne, spotkanie z myśliwym, przejażdżki na kucyku, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Twierdzy, przejazd konnego patrolu policyjnego. Był także poczęstunek.

2016sjts

• Realizacja projektu w oparciu o przyznaną darowiznę w ramach akcji charytatywnej TVP „Reklama dzieciom" - Wyjazd integracyjny dzieci
    z rodzicami „Z naturą za pan brat" , który w dniach 9 - 11 czerwca 2016 miał miejsce w Siedlisku „Janczar" w Pstrągowej. Uczestniczyło w nim 16 wychowanków pod opieką rodziców. W realizację projektu zaangażowanych było 21 wolontariuszy: nauczycieli i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku oraz psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej
    w Strzyżowie.

W programie znalazły się:

• ognisko ze śpiewem biesiadnych pieśni przy akompaniamencie akordeonu, graniem na instrumentach muzycznych, zabawami integracyjnymi
  • warsztaty psychoedukacyjne „Koń moim przyjacielem" wraz z przejażdżką na maneżu
  • przejazd bryczkami do rezerwatu „Wielki las" na ścieżkę dydaktyczno
    - przyrodniczą
  • warsztaty pieczenia chleba „Od ziarna do chleba"
  • zwiedzanie hodowli alpag
  • gry i zabawy zręcznościowe na placu zabaw i siłowni zewnętrznej
  • zajęcia plastyczne na świeżym powietrzu
  • zabawy ruchowe i integracyjne
  • warsztaty dla Rodziców prowadzone przez panią psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Strzyżowie
  • konsultacje indywidualne nauczycieli, wychowawców, terapeutów, rehabilitantów, psychologów.

Uczestnicy korzystali z noclegów i wyżywienia i bazy ośrodka, zgodnie z programem pobytu.

• 10.11.2016 r. Kiermasz Zdrowych Przetworów Domowych zgromadzono wykonane przez członków i sympatyków Stowarzyszenia przetwory i rozprowadzono je wśród zainteresowanych.

12016sjts

• 19.11.2016 Bal Charytatywny zorganizowany we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Uczestniczyło w nim 111 osób.

22016sjts

Przedsięwzięcie to wymagało wielu przygotowań i zaangażowania członków Stowarzyszenia. Zgromadzono przedmioty na licytacje oraz nagrody dla uczestników, które były losowane w trakcie zabawy. W związku z imprezą wystosowano prośby do firm i instytucji o darowizny fiansowe i rzeczowe. Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia wykonywali działania nieodpłatnie. Dochód z Balu w całości zostanie przeznaczony na cele statutowe.

• 6.12.2016 Pomoc finansowa. Zakupiono słodycze do paczek mikołajkowych dla wychowanków SOSW we Frysztaku.