202210pcztlogo1

Nasz Ośrodek przystąpił do realizacji Priorytetu 3  "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025, którego zasadniczym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki zamiast innej opcjonalnej formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w imprezach czytelniczo- kulturalnych, współpraca z innymi bibliotekami.

Na zakup książek do biblioteki szkolnej otrzymaliśmy dotację w wysokości pięć tysięcy złotych, w tym tysiąc złotych wkładu własnego.

Dzięki temu programowi będą uzupełnione lektury szkolne, jak również uczniowie będą mogli korzystać z najnowszych propozycji książkowych, oferowanych na rynku wydawniczym. Książki kupowane będą zgodnie z potrzebami oraz zainteresowaniami użytkowników biblioteki naszej szkoły.

(Opr. M. P.)

202210npcz1