Listopad 2022

Listopadowe zajęcia z wykorzystaniem Materiałów i sprzętów z Programu Laboratoria Przyszłości

logolp2022

Listopad to miesiąc, gdzie królowała informatyka, fizyka i matematyka oraz nauki przyrodnicze. Uczniowie poznali, wyposażonych w wiele funkcji, podzespołów i elementów, z których można zbudować robota edukacyjnego, do nauki programowania. Zajęcia przeprowadzone z takimi elementami zapraszają uczniów do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z tak skonstruowanym samodzielnie mechanizmem, robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Sprzęt zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości w głównej mierze, które robi na uczniu największe wrażenie to uruchomienie drukarki 3D i cała procedura wykonania projektu, uruchomienie samej drukarki postępowanie z wszelkimi zabezpieczeniami, zakładanie wkładu drukującego, wypoziomowanie platformy roboczej, skalibrowanie i zainstalowanie niezbędnego oprogramowania. Teraz mogą już przymierzyć się do pierwszego projektu i wydruku, z czego ogromnie się cieszą.

5202301lp2

6202301lp2

4202301lp2

Sprzęt audiowizualny i zakupiony mikrofon panele akustyczne wpływające, na jakość różnego rodzaju nagrań, posłużyły do realizacji apeli związanych z Świętem Zmarłych i uroczystościami z okazji 11 Listopada. Zainspirowały również do nagrania pierwszego audiobooka, gdzie uczniowie ćwiczyli wymowę i trudne do wymówienia wyrazy, oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze. Okazało się zarówno dla dzieci jak i rodziców, że usłyszenie siebie, swojego dziecka to niezwykła radość, ale i świetne ćwiczenie stymulujące dla buzi i języka i form wypowiadania się.

202301lp2

1202301lp2