DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ

202012dso8

Wigilia i święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy głównie z rodziną. Kojarzony ze świątecznym karpiem i prezentami pozwala nam zapomnieć o życiu w biegu. Przeważnie nie myślimy wtedy o ludziach potrzebujących i bezdomnych, którzy ten okres mogą spędzać w osamotnieniu. Nie mają tego szczęścia, by radośnie świętować we własnych domach Boże Narodzenie. Albo świętować bez zmartwień, czy będzie co położyć na świątecznym stole lub już dzień później. Święta od zawsze są trudniejszym czasem dla osób w kryzysie bezdomności, samotnych, ubogich i schorowanych. Są jednak osoby, miejsca i wydarzenia, które również im starają się przybliżyć klimat Bożego Narodzenia.

W tym roku uczniowie Szkolnego Koła CARITAS, oraz uczniowie klas: VII B, VIII B, IA SSPdP oraz przedszkolaki wraz z wychowawcami, pod kierunkiem Pań: Marty Kawy i Ewy Ciołkosz, wykonali w czasie warsztatów plastycznych świąteczne aniołki i kartki dla osób samotnych. Dzieci z klas I-VI OET upiekły pyszne pierniczki. Zostały one przekazane pacjentom Hospicjum Caritas oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Krośnie.

„Tylko dzięki dawaniu będziemy w stanie otrzymywać więcej, niż już mamy." (Jim Rohn)

(Opr. E.C.)