Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy

we Frysztaku

wyszukiwarka :

czegoś nie możesz znaleźć ? poszukaj

OŚRODKOWY TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

 

 

OŚRODKOWY TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

mdjp202102

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Ten ważny dzień postanowiono upamiętnić także w naszym Ośrodku. W związku z tym od 15 do 19 lutego zorganizowano Ośrodkowy Tydzień Języka Polskiego. W jego programie przewidziane zostały zajęcia, gry i konkursy, których głównym celem było zachęcenie uczniów do pogłębiania wiedzy o języku polskim, podkreślenie wartości i piękna języka ojczystego.

Pierwszy dzień zmagań konkursowych w ramach Ośrodkowego Tygodnia Języka Polskiego przebiegał pod hasłem „Suchą szosą, szła szczypawka - łamańce językowe". Do rywalizacji w tym dniu stanęli uczniowie klas IV - VI SP. Uczniowie dzielnie zmagali się z trudnymi słowami, które były dużym wyzwaniem, ale również okazją do uśmiechu  i wspólnej zabawy.  Najlepiej z ćwiczeniami językowymi poradzili sobie: Paweł Stankiewicz - I miejsce oraz Maja Mazur i Karol Szostak - II miejsce.

Następnego dnia poloniści zorganizowali zajęcia dla uczniów Szkoły Branżowej, podczas których udało się wyłonić „Mistrzów czytania ze zrozumieniem".  Konkurs wzbudził wiele emocji i zaangażowania, a zaszczytny tytuł przypadł w udziale następującym uczniom: Krystian Stefanik i Patryk Zając - I miejsce, Natalia Zaleska - II miejsce, Krystian Burda - III miejsce.

Z wielkim zapałem do zajęć w ramach Ośrodkowego Tygodnia Języka Polskiego przystąpili najmłodsi uczniowie z klas II i III SP.  Wzięli oni udział w Konkursie Kaligraficznym pt. „Pióra w dłoń". Sztuka pięknego i czytelnego zapisu  zajmuje ważne miejsce w naszej szkolnej edukacji. Ta umiejętność jest szczególnie cenna dzisiaj , kiedy wielu uczniów, jak tylko może,  wybiera ,,klikanie" w klawiaturę komputera, a nie pisanie odręczne.  W zmaganiach kaligraficznych zwycięzcami zostali: Jan Polak - I miejsce, Marcelina Boruta - II miejsce, Oktawian Palacz - III miejsce, Magdalena Boruta i Marcin Fortuna - wyróżnienie.

Do trudnego zadania przystąpili uczniowie klas VII i VIII SP. Po grach i zabawach ortograficznych uczniowie wzięli udział w dyktandzie ortograficznym. Zmierzenie się z trudnościami z zakresu ortografii nie było łatwym zadaniem, najlepiej udało się to następującym uczniom: Dominik Dubis - I miejsce, Klaudia Bołdyzer - II miejsce

Uczestnikom i zwycięzcom dziękujemy i gratulujemy!

(Opr. W. P.G.)

Efekty :

Zobacz pełną listę aktualności