Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy

we Frysztaku

wyszukiwarka :

czegoś nie możesz znaleźć ? poszukaj

Odwiedziny Mikołaja w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we F...

 

 

 

Odwiedziny Mikołaja w Specjalnym Ośrodku Szkolno  - Wychowawczym we Frysztaku

202112smwo12

Frysztak, 6.12.2021

Sprawozdanie z odwiedzin Mikołaja w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku

Spotkanie z Mikołajem poprzedzone było długimi przygotowaniami. Losując serduszko „dobroci", uczniowie wykonywali drobną rzecz dla innej osoby, a serca zawieszali na gałązkach „Drzewa dobrych uczynków dla Świętego Mikołaja".

Dzieci przygotowywały też dla niego prezenty: najczęściej pieczone własnoręcznie pierniki,  laurki, listy. Wszyscy uważali na to, co robią i mówią, gdyż obiekt był „monitorowany przez Świętego Mikołaja", jak obwieszczały plakaty.

Do tego dnia przygotowywały się nie tylko dzieci i młodzież, ale też ludzie dobrej woli, którzy wsparli to dzieło pomocy, fundując prezenty indywidualne i zbiorowe. W tym roku byli to: Communication's Coordinator Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów oraz Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette w Zakopanem.

6 grudnia 2021 r. już od rana, wszyscy czekali na Gościa w hali sportowej i w mniejszych grupach, ze względu na bezpieczeństwo, uczestniczyli w grach i zabawach sportowych i tematycznych. Były to: modelowanie balonów, malowanie figurek, śpiewy, wyścigi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fontanna czekoladowa. Rodzice i nauczyciele zadbali o odpowiednie stylizacje ubioru.

Mikołaj, rozdając prezenty rozmawiał z obdarowanymi, żartował, dawał dobre rady i ...obiecał wrócić za rok.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku uczy się obecnie 202 uczniów  w wieku od 3 do 24 lat. Są to osoby z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, w tym Zespołem Aspergera oraz sprzężeniami, 77 osób przebywa całodobowo od poniedziałku do piątku.

Wszystkim pomocnikom Świętego Mikołaja  duże i małe dzieci składają serdeczne podziękowania.

(Opr. U. C.)

Efekty :

Zobacz pełną listę aktualności