Spotkania wielkopostne.

Spotkania mają miejsce w każdy piątek o godzinie 11.00. Podczas tych duchowych ćwiczeń nasi katecheci przybliżają uczniom tematykę związaną z symbolami Męki Pańskiej. Dotąd poznali już symbol czuwania, którym jest kogut (powiązany z zaparciem się Zbawiciela przez Piotra) oraz koronę cierniową i płaszcz purpurowy, które symbolizują wyszydzenie królewskiej godności Jezusa. W kolejne piątki zapoznają się z chustą św. Weroniki (symbolem miłosiernej pomocy potrzebującemu),Krzyżem (symbolem Odkupienia) oraz przebitym Sercem Jezusa (symbolem największej miłości Boga do człowieka). Chcemy towarzyszyć cierpiącemu Zbawicielowi podejmującwyrzeczenia, dźwigając z godnością nasze codzienne krzyże i ofiarować je o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie.„Spójrz na Krzyż, a zobaczysz głowę Jezusa, pochyloną, by cię pocałować; Jego ramiona rozwarte, aby cię objąć; Jego serce otwarte, by cię przyjąć, by zamknąć cię w swojej miłości. Krzyż jest znakiem największej miłości Chrystusa do ciebie i do mnie,przyjmijmy Jego krzyż we wszystkim, co zechce nam dać i oddajmy Mu z radością wszystko, co zechce zabrać..." (Matka Teresa z Kalkuty) (Opr. E. C.).