WYCIECZKA DO NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO

23 marca uczniowie klasy 1ABS i 1BBS, w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości, uczestniczyli  w zajęciach poświęconych roli i znaczeniu Narodowego Banku Polskiego. Lekcja w banku połączona była z warsztatami, w trakcie których sprawdzano autentyczność banknotów. Uczestnicy  poznali typy istniejących zabezpieczeń banknotów, podczas zajęć mogli upewnić się, czy banknoty z własnego portfela były oryginalne. Duże wrażenie na uczestnikach zrobił worek z pociętymi banknotami wycofanymi z obiegu, wartość zniszczonych banknotów wynosiła sześć milionów złotych. Następnie uczniowie zwiedzili wystawę dawnych maszyn liczących oraz mieli możliwości zakupu monet okolicznościowych w kasach banku. Na zakończenie wycieczki, korzystając ze słonecznej pogody, udaliśmy się na spacer po starym rynku.

(Opr. A. G.)