ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

202303sdwi7

Dnia 22.03.2023 r. obchodziliśmy w naszym Ośrodku Światowy Dzień Wody.

Z tej okazji przeprowadzono szereg działań, mających na celu uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Poruszono problem niedostatku wody pitnej na świecie i konieczności jej oszczędzania, oraz zapoznano ze sposobami oszczędzania wody.

Odbyły się zajęcia „Bez wody nie ma życia"- Pij wodę! Dziewięć powodów, dla których trzeba pić wodę! -  które rozpoczęły się przemarszem dzieci grup: IV i VI, pięknie przystrojonych w „niebieskie kropelki" po piętrach Internatu i rozwieszaniem etykiet w łazienkach na temat oszczędzania wody. Dzieci zapoznały się również z wartościami, jakie daje picie wody, oraz w holu Ośrodka, zachęcały do degustacji wody wszystkich wychowanków, nauczycieli i wychowawców, ze zorganizowanego „źródełka wody".

Odbyła się również prezentacja multimedialna o „Znaczeniu wody dla Świata"- dla wszystkich wychowanków. Animację - „Oszczędzanie wody"- przeprowadziła gr. XV.

Zajęcia „Jak oszczędzać wodę i dbać o przyrodę",  „Dziecięcy opiekun ziemi - drogocenne krople"- zorganizowała gr. V.

Odbyły się również zajęcia z agroterapii- „Woda źródłem życia" - woda na różne sposoby.

Quiz „ Co by było, gdyby na ziemi zabrakło wody" przeprowadziła gr. VIII. Odbył się konkurs w grupie I „O wodzie w przyrodzie".

Zajęcia plastyczne - „Dbamy o wodę" zorganizowała grupa X w formie plakatu na temat oszczędzania wody.

Układanie haseł o potrzebie picia wody i rozdawanie ich, wraz z kubkiem wody zaprezentowała gr. XIV.

Zajęcia cieszyły się dużym zaangażowaniem wychowanków i mamy nadzieję, że uświadomiły im, że woda to życie i należy ją szanować i pić. Bardzo wszystkim dziękuję, za aktywny udział i przeprowadzenie działań na temat „Wartości wody".

(Opr. J.S.)