DNI RODZINY I SZACUNKU DO ŻYCIA „Bądź darem dla innych” .

W tym roku hasłem przewodnim było motto: „Bądź darem dla innych". Uczniowie uczestniczyli w wielu zajęciach i warsztatach o tematyce poświęconej rodzinie, życiu jako najcenniejszej wartości oraz wzajemnej pomocy. Świat potrzebuje dobra. Bądźmy więc zawsze gotowi do niesienia pomocy tym, którzyjej potrzebują. Pomagając nie myślmy o własnej korzyści, ale o uczuciu radości,spełnienia i szczęścia, którymi wypełnią się nasze serca. Nawet odrobina dobra, życzliwości, współczucia okazana drugiemu człowiekowi może ulżyć w cierpieniu i rozpromienić choć na chwilę czyjeś smutne i szare życie. Nikt z nas nie żyje tylko dla siebie. Nauczmy się żyć dla innych. Pomagając innym pomagamy też sobie. Dawanie otwiera bowiem drogę do otrzymywania.(Opr. E.C.)