WYCIECZKA DO KINA HELIOS W KROŚNIE – 29.03.2023r.

Uczniowie naszej placówki bardzo często angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne. Ich piękne, czasem zabawne a czasem wzruszające występy, to wynik ciężkiej pracy, zaangażowania i przede wszystkim chęci.Doceniając wkład pracy oraz piękne reprezentowanie Ośrodka podczas przeglądów teatralnych w Dulczy Małej i we Frysztaku, dla młodych artystów zorganizowaliśmy „nagrodową" wycieczkę do kina Helios w Krośnie. Film „King: Mój przyjaciel lew" to wzruszająca historia przyjaźni człowieka i zwierzęcia. Opowiada historię Inés - nastolatki, która odnajduje w swoim domu małe lwiątko. Dziewczynka czuje się niezwykle samotna po śmierci swojej ukochanej mamy.Szybko nawiązuje więc więź ze zwierzęciem, starając się ukryć je przed czujnym wzrokiem domowników i pracowników służb specjalnych, którzy nie mają dobrych zamiarów. Inés wraz z bratem Alexem wyrusza więc w zwariowaną, pełną przygód podróż, chcąc pomóc wrócić Kingowi do jego prawdziwego domu. Osamotniona dotąd Inés odkrywa w Kingu swojego najlepszego kompana. Postanawia się nim zaopiekować, ucząc się przy okazji cierpliwości oraz odpowiedzialności za drugą istotę. Piękny i wzruszajmy film był prawdziwą „ucztą" dla duszy. Oczywiście nie zabrakło także pożywienia dla ciała. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim aktorom i mamy nadzieję, że czeka nas jeszcze niejedna przygoda teatralna .