MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

67494086438ea532de3c

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, ale przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Dlatego dzieci podczas zajęć w ramach programu "Kartka z kalendarza" dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest naszym domem, więc musimy o nią dbać najlepiej jak potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Największą zaś atrakcją zajęć była ścieżka sensoryczna stworzona z różnych odpadów. Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał swoją piękną planetę Ziemię za pomocą puchnących farb.

(Opr. M.G.)