Wieczór w bibliotece szkolnej.

Wieczorne spotkanie rozpoczęło się po kolacji od poszukiwania zaginionej informacji. Uczniowie, jak przystało na prawdziwych detektywów, poszukiwali wskazówek, rozwiązywali zagadki i łamali szyfry, wszystko po to, by dowiedzieć się, co będzie niespodzianką tego wieczoru. Po rozwikłaniu zadań detektywistycznych młodzież, dzięki multimedialnej podłodze FunFloor, przeniosła się w interaktywny, pełen wrażeń świat. Był to doskonały sposób na zaangażowanie dzieci w naukę poprzez zabawę. Dzięki temu w nowoczesny i atrakcyjny sposób rozwijali spostrzegawczość, koordynację wzrokowo - ruchową i orientację przestrzenną. Po aktywności ruchowej przyszedł czas na quiz muzyczny „Jaka to melodia". Zadaniem uczestników było odgadywanie tytułów piosenek z różnych bajek. Konkurencja ta wzbudziła dużo entuzjazmu. Po tych emocjach, dla wzmocnienia sił, uczniowie częstowali się pizzą i innymi przekąskami, a gdy nastał mrok, w wygodnych fotelach i pufach przyszedł czas na projekcję bajek. Mimo wieczorowej pory uczestnicy wykazali wiele energii i uśmiechu podczas tego wieczoru, a na zakończenie wszyscy przyznali, że wieczorne spotkanie było bardzo udane i należy je powtórzyć.
(Opr. M. P.)