Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy

we Frysztaku

wyszukiwarka :

czegoś nie możesz znaleźć ? poszukaj

Eko-sportowa Majówka

Eko-sportowa Majówka

 

W dniu 18.05. nasi wychowankowie, pod opieką Jacka Jurczaka, brali udział w Eko-sportowej Majówce zorganizowanej przez Fundację Kompas. Na to wydarzenie zostało zaproszonych  10 placówek: 8 opiekuńczo-wychowawczych (z Krosna, Rzeszowa, Przemyśla, Sanoka, Miejsca Piastowego, Długiego, Kołaczyc i Skopania k. Tarnobrzega), Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Frysztaka oraz Szkoła Podstawowa z Chorkówki. Impreza odbyła się  w kompleksie boisk sportowych oraz w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.

 Wydarzenie podzielone było na trzy bloki. W pierwszym dzieci i młodzież wysłuchali prelekcji zaproszonych gości z Wód Polskich RZGW w Rzeszowie, Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie z siedzibą w Dukli i Urzędu Gminy w Chorkówce. Kolejnym elementem były warsztaty ekologiczne, podczas których można było się dowiedzieć jak ponownie wykorzystać materiały recyklingowe w codziennym życiu. Następnie w duchu fair play uczestnicy rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. Na zakończenie imprezy uczestnicy Eko-sportowej Majówki na terenie Kompleksu Boisk Sportowych w Chorkówce zasadzili też owocowe i ozdobne drzewa.

Wydarzenie miało rownież aspekt charytatywny. Przed "majówką" został ogłoszony konkurs.  Placówki przywiozły plastikowe nakrętki, w zamian otrzymały nagrody. Nakrętki zostały przekazane rodzicom chorej Mai z Nienadówki. Pozyskane za nie środki będą mogli dołożyć do zakupu wózka inwalidzkiego.

(Opr. J.J.)

Efekty :

Zobacz pełną listę aktualności