WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA

W Łańcucie podziwialiśmy wspaniałe wnętrza mieszkalne, niezwykle interesującą kolekcję pojazdów konnych oraz Storczykarnię, w której oprócz różnych roślin w dużych szklarniach, królowały przepiękne storczyki. Spacerowaliśmy także po malowniczym parku w stylu angielskim, który otacza zespół pałacowy. Jadąc do Łańcuta, odwiedziliśmy w Chmielniku księdza Jakuba Lorenca. To była niespodzianka dla jednej z uczestniczek wycieczki, która pochodzi z tej samej miejscowości, co ksiądz Jakub. W Chmielniku zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Przygotowano dla uczniów poczęstunek - ciasto, napoje i lody. Zwiedziliśmy także znajdujące się tam Sanktuarium pw. Matki Bożej Łaskawej. Chcę również podkreślić, że starsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Branżowej pojechali jako wolontariusze, tzn. nie tylko po to, aby zwiedzić zamek, ale przede wszystkim, aby pomagać mniej sprawnym koleżankom i kolegom.
Po powrocie z wycieczki byliśmy pełni wrażeń, bogaci w wiedzę i nowe doświadczenia.
(Opr. L.M.)