WYCIECZKA DO ZAMKU KAMIENIEC

Dnia 29 maja uczniowie klas 5A i 6B uczestniczyli w wycieczce do zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Po stromym podejściu wszyscy uczestnicy wycieczki dotarli do celu. Na terenie okazałych ruin zamkowych usytuowane jest muzeum. Pani przewodnik przedstawiła bardzo ciekawie historię powstania zamku, dzieje byłych właścicieli i legendy z nim związane. Szczególne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła legenda o tajemniczym tunelu łączącym zamek z miastem Krosnem. Podziwialiśmy również panoramę okolicy, jak zapewniła pani przewodnik zdążają się dni, gdy ze wzgórza zamkowego można zobaczyć nawet Tatry. Na zakończenie zwiedzania uczniowie mieli okazję poczuć się jak dawna szlachta i wśród murów zamkowych odbyła się uczta, czyli śniadanie na zamku.

(Opr. A.G.)