WYCIECZKA DO WARSZAWY

14202309wdw

Wczesnym piątkowym rankiem, 29 września 2023 r., na zaproszenie Posła na Sejm RP Pana Krzysztofa Sobolewskiego, uczniowie szkoły branżowej i starszych klas szkoły podstawowej udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem podróży było zwiedzanie  Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Młodzież miała możliwość zobaczyć najważniejsze pomieszczenia tego budynku i zasiąść na miejscach przeznaczonych dla obserwatorów obrad. Następnie cała grupa, pod przewodnictwem Pana Pawła Ciszczonia - Dyrektora Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego,  udała się na spacer po Starym Mieście. Uczniowie zobaczyli m. in. Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta,  średniowieczny Rynek Starego Miasta ze słynnym posągiem Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Pałac Prezydencki.  Spacer zakończony został przy Grobie Nieznanego Żołnierza - pomniku wszystkich tych, którzy oddali swoje życie za Polskę, gdzie młodzież mogła obserwować zmianę warty honorowej pełnionej przez Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego. Na zakończenie wizyty w stolicy uczniowie zwiedzili Stadion PGE Narodowy, gdzie zobaczyli najbardziej prestiżowe pomieszczenia i loże dla VIP, Press Room oraz usłyszeli o szerokim zastosowaniu PGE Narodowego, jako areny wielofunkcyjnej. Dzień w Stolicy upłynął wszystkim bardzo szybko. Uczniowie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, powrócili do Frysztaka w późnych godzinach wieczornych.

Bardzo dziękujemy Posłowi na Sejm RP Panu Krzysztofowi Sobolewskiego za zaproszenie i Panu Pawłowi Ciszczoniowi za mile spędzony wspólnie czas.