XII Przegląd Małych Form Teatralnych w Radomyślu Wielkim

„Teatr to magia, teatr to czary,
Miejsce niezwykłe, aż nie do wiary.
Tutaj królują sny i marzenia,
Świat szaro-bury w bajkę się zmienia."

Teatr to nie tylko wspaniała zabawa, lecz także doskonała forma terapii. Kontakt z teatrem wspomaga rozwój wyobraźni, fantazji ,twórczego myślenia. Uczy odpowiedzialności i współpracy. Stając na scenie dziecko realizuje swoje marzenia, przezwycięża lęki, ma poczucie bycia ważnym i akceptowanym.
26 października 2023 r.  uczniowie SOSW we Frysztaku wzięli udział w XII Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Radomyślu Wielkim. Organizatorem imprezy była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej. Podczas konkursu nasi podopieczni zaprezentowali przedstawienie pt.:"Kopciuszek"  w nieco unowocześnionej wersji. W teatralnych zmaganiach uczestniczyli wychowankowie z 10 placówek kształcenia specjalnego - było to doskonałą formą integracji oraz okazją do wspólnej zabawy. Słowo, muzyka, taniec i doskonałe humory towarzyszyły nam od samego rana, aż do powrotu. Gratulujemy dzieciom, które podjęły trud przygotowania przedstawienia i wspaniale reprezentowały nasz Ośrodek.

(Opr. E. S)