„Igrzyska bez barier” tym razem w Opolu.

Dzień pierwszy przeznaczyliśmy na zwiedzanie- zoo, rynek, aleja gwiazd. A później już tylko sport!
Zmagania rozpoczęliśmy od gry terenowej, która prowadziła nas przez malownicze zakątki miasta, druga część dnia to kolejna dawka aktywności, czyli wyścigi na torach przeszkód. Troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, po krótkim odpoczynku udaliśmy się na spotkanie z gwiazdą wieczoru, którą był Bartłomiej Bonk, polski sztangista, olimpijczyk z Pekinu i Londynu, mistrz Europy. Ostatni dzień to wersja sportowa tradycyjnej gry w „dwa ognie”. Był to doskonały przykład tego jak sport może jednoczyć i dawać wszystkim szansę na zabawę.
Trzy dni naprawdę pełne pozytywnych wrażeń. Dla dzieci był to czas nie tylko sportowej rywalizacji, ale także integracja szkół z całej Polski. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał medal oraz pamiątkowe zdjęcie w ramce. Cały wyjazd to zdecydowanie prawdziwa lekcja rozwijania umiejętności radzenia sobie w życiu codziennym. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w rzeczywistych warunkach życia społecznego. Pociąg, bilety, hotel, restauracje okazały się nie dala wyzwaniem. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, jednak zgrana drużyna wszystkie zadania wykonała na piątkę z plusem.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokich wyników. Następne Igrzyska w Poznaniu ! Już niebawem!