Korowód „Święci na niebieskim dywanie”.

Uczniowie śpiewali przy tym piosenkę „Każdy może być święty .”Celem zorganizowanej po raz pierwszy akcji, było zwrócenie uwagi na wartości zbliżające nas do świętości, takie jak: dobro, radość, niesienie pomocy bliźnim, praca, modlitwa. Dzień ten miał też przybliżyć uczniom sylwetki wielu świętych, a w szczególności:świętego Jana Pawła II, Królowej Jadwigi, Józefa, Franciszka, Maksymiliana, Stanisława Kostki, Kingi i wielu innych świętych polskich. Na zakończenie uczestnicy Korowodu zostali także obdarowani dyplomami i słodyczami, które miały symbolizować radość nieba- zbawienia. To pierwszy taki dzień w naszym Ośrodku, w którym uczniowie uczcili świętych patronów. Mamy nadzieje, że nie ostatni, ponieważ warto przedstawiać osoby święte jako zwykłych ludzi, jednocześnie ukazując takie ich cechy, które są nam bliskie i szczególnie wartościowe. Na zakończenie pochodu wszyscy zaśpiewali piosenkę Arki Noego: „Taki duży, taki mały może świętym być”.
„Świętość nie jest przywilejem nielicznych, lecz powołaniem wielu”.
(Opr. E. C.)