Lekcja patriotyzmu w bibliotece.

Z okazji Narodowego  Święta Niepodległości  8 listopada zaproszono przedstawicieli wszystkich klas SP do biblioteki szkolnej na zajęcia, które odbyły się w dwóch grupach. Dla uczniów młodszych zajęcia opierały się o znany wszystkim Polakom wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka", w którym autor zadał dzieciom kilka ważnych pytań m.in.: „Kto ty jesteś?", „Jaki znak twój?", „Gdzie ty mieszkasz?", „W jakim kraju?" I chociaż dzisiaj nasz kraj jest wolny to pytania są wciąż aktualne. Dlatego nasi uczniowie próbowali na nie odpowiedzieć, a następnie malowali ilustracje nawiązujące do treści wiersza. Podczas zajęć przybliżono dzieciom słowo patriotyzm, a także uświadomiono, że zamieszkują szczególny skrawek Ziemi - zwany Ojczyzną.

Dla uczniów starszych przygotowano Turniej wiedzy o Polsce. Dzieci rozwiązywały okolicznościową krzyżówkę, odpowiadały na pytania związane z naszą Ojczyzną, rozwiązywały zagadki wzrokowe z wykorzystaniem obrazków przedstawiających ważne budowle miast polskich, a także dopasowywały zdjęcia znanych Polaków do tego, z czego oni słynęli. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o Polsce, o naszej kulturze, tradycjach i legendach. Serdecznie gratulujemy!

(Opr. M. P)