Święto Misia

,,Miś do zabawy, do przytulania, miś cały w sobie jest do kochania".

Takie motto było przesłaniem dla dzieci podczas integracyjnego spotkania przedszkolaków z naszego Ośrodka z dziećmi z przedszkola ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzyżowie. Po powitaniu przez Panią Dyrektor Agatę Wyciślak i Panią Dyrektor Marię Pająk zaczęły się wspólne gry i zabawy. Każdy przedszkolak musiał złożyć uroczyste ślubowanie, że będzie troszczył się o swojego misia i przypieczętować to odciskiem paluszka. W zamian dzieci otrzymały odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia, która uprawniała do uczestniczenia w zabawie. Podczas spotkania dzieci kosztowały przysmaku misia, czyli miodku, bawiły się w znaną wszystkim zabawę ,,Stary niedźwiedź mocno śpi", oglądały prezentację z ciekawostkami o misiach małych i dużych, znanych i lubianych oraz rozwiązywały Quiz o misiach ze szklanego ekranu. W spotkaniu uczestniczył przesympatyczny MIŚ, który motywował dzieci do wspólnej zabawy. Wyrazem naszego przywiązania do misiów było wykonanie podobizn naszych ulubieńców z rożnych faktur oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce. Na końcu każda grupa otrzymała pamiątkowe zdjęcie, a każdy przedszkolak upominek. W salach przedszkolnych na dzieci czekał słodki poczęstunek i kolorowe kanapki.

Bardzo dziękujemy gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Było sympatycznie i miło. Mamy nadzieję, że nasze spotkania staną się tradycją.

(Opr. W.S.P.)