PRZEDSZKOLAKI NA PIKNIKU W KOBYLU

Taniec-przedszkole-Katowice

W dniu 19.06.2017 r. przedszkolaki z  Przedszkola Specjalnego Nr 2 z SOSW we Frysztaku w liczbie 15 uczestników wraz z paniami opiekunkami udały się do gospodarstwa państwa Wiśniowskich w Kobylu na, kolejny już, letni piknik w plenerze. Na ten wyjazd wszyscy czekaliśmy cały rok, gdyż dla większości dzieci jest to czasami jedyna okazja, by na własne oczy zobaczyć  zwierzęta żyjące na  wiejskim podwórku i  obserwować ciężką pracę rolnika.

W czasie pobytu w gospodarstwie dzieci widziały krowy, młode jałówki, koniki, źrebaki, kucyki, kaczki duże i małe oraz kury, kurczęta, a nawet perliczkę. Przedszkolaki mogły pogłaskać psy, koty i małe kocięta, które od razu podbiły nasze serca -  zwłaszcza piękna suczka bernardyna o imieniu Saba, do której ustawiła się kolejka by zabrać ją do siebie na wakacje. Przedszkolaczki karmiły też małego kucyka z butelki oraz z zainteresowaniem oglądały sprzęt  i maszyny rolnicze - nie mogło się obejść bez prób odpalenia ciągnika przez rozradowanych chłopców, choć i dziewczynki nie odmówiły sobie tej przyjemności.

Dużą atrakcją dla dzieci było zorganizowanie przez państwa Wiśniowskich ogniska, gdyż nad paleniskiem mogliśmy piec kiełbaski, które następnie ze smakiem zjedliśmy.

W przyjęcie naszej grupy zaangażowana była, jak zawsze, cała rodzina - za co serdecznie dziękujemy. Nawet starsze dzieci zostały w domu, aby pomagać rodzicom, gdyż dopilnowanie całej gromadki dzieci, gdzie najważniejsze jest ich bezpieczeństwo w kontakcie z żywymi stworzeniami i naturą, bywa czasem wyzwaniem. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale z uśmiechami na twarzach, gdyż przeżyte chwile przyniosły im wiele radości.

Bardzo dziękujemy państwu Wiśniowskim za tak serdeczne przyjęcie i królewską gościnność oraz za ogrom pracy włożony w przygotowania do przyjęcia nas. Już nie możemy doczekać się spotkania za rokJ

(Opr. W. K.)