Ogólnopolska Inauguracja nowego roku szkolnego

poczatekroku201718-300x150

Ogólnopolska Inauguracja nowego roku szkolnego

W dniu 4 września 2017 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie odbyła się Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 z udziałem Pani Premier Beaty Szydło oraz Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby. Następnie Pani Premier Beata Szydło oraz Pani Minister Anna Zalewska przedstawiły podstawowe założenia reformy oświatowej, która rozpoczyna się w bieżącym roku szkolnym.

W uroczystości, która miała wymiar ogólnopolski, udział wzięło wielu znamienitych gości, w tym Senatorowie i Posłowie Rzeczypospolitej, Pani Wojewoda, Pan Marszałek, Pani Kurator, przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe z wielu szkół w naszym powiecie, delegacje nauczycieli, uczniów i rodziców.

W Ogólnopolskiej Inauguracji nowego roku szkolnego mieli zaszczyt uczestniczyć także uczniowie naszego Ośrodka, rodzice i kadra pedagogiczna. Natalia Tęczar, Maciej Dziadosz i Pani Dyrektor Agata Wyciślak dumnie prezentowali naszą Placówkę zajmując najbliższe miejsca obok Pani Premier. Ola Dziadosz, Patryk Skóra, Natalia Stawarz i Maciej Bieszczad złożyli dary ofiarne podczas Mszy świętej. Pani Premier wyróżniła naszą „delegację" wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Kuchnia Ośrodka przygotowała, a nauczyciele serwowali obiad i deser dla zaproszonych Gości.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie na tę wyjątkową uroczystość. Mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniu niepowtarzalnym, które wpisuje się w bogatą już historię naszego Ośrodka.

(opr. B. T. J.)