Wycieczka do Powiatowej Straży Pożarnej w Sanoku

large_pies

W dniu 07.03.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej pod opieką pani Lucyny Zagórskiej - Zając i pana Mirosława Wójcika uczestniczyli w wycieczce do Powiatowej Straży Pożarnej w Sanoku. Dzieci miały możliwość zwiedzenia budynku Straży. Obserwowaliśmy pracę pana dyspozytora, który odbierał telefony i kierował odpowiednie samochody do akcji. Następnie odbyły się zajęcia w Sali Edukacyjnej „Ognik".

Zajęcia miały na celu wytłumaczenie dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem.

Ponadto dzieci mogły zobaczyć, w jaki sposób rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, widziały nagrzewające się drzwi, za którymi powstał pożar. Dzieci dowiedziały się o skutecznych sposobach zawiadamiania służb ratowniczych czy udzielania pierwszej pomocy.

Dużą radość sprawiło wszystkim przymierzenie ubrania strażackiego.

Na zakończenie dzieci odwiedziły garaż z samochodami, do których można było wsiąść i poczuć się jak prawdziwy strażak.

(Opr. M.W.)