Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy

we Frysztaku

wyszukiwarka :

czegoś nie możesz znaleźć ? poszukaj

DZIEN SENIORA

 

 

 

DZIEN SENIORA

ds201905

W środę 22.05.2019 r. o godz.1300, jak co roku, do  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przybyli nasi emerytowani pracownicy w związku z organizowanym w naszej placówce Dniem Seniora. Z tej okazji na gości czekały liczne niespodzianki. Po przywitaniu obecnych przez Panią Dyrektor Agatę Wyciślak, inaczej niż zwykle bywało, „Starsza  młodzież" czyli pracownicy Ośrodka przygotowali  program artystyczny. Pan Andrzej Kubiak wprowadził obecnych  humorystycznie w świat seniora, natomiast „Chórek" w składzie pani: Agata Wyciślak, Renata Góra - Golowska, Lidia Myćka, Lucyna Zagórska Zając, Marta Kawa oraz pan Paweł Armata przy akompaniamencie panów Zbigniewa Mikuszewskiego, Tomasza Guza oraz Tomasza Jakubasza wykonali  aranżacje znanych piosenek. Występujący zachęcili gości do wspólnego śpiewania podczas występu, co spotkało się z dużym entuzjazmem. Teksty piosenek były wyświetlane przez panią Anetę Gierę, co było dużym ułatwieniem i pozwoliło na włączenie się gości do wspólnego muzykowania. W czasie spotkania wyświetlono prezentację pt. „ Radość najpiękniejszych dni - wspomnienia" na twarzach były widoczne uśmiech i wzruszenie Na zakończenie nasi panowie Tomasz Guz, Andrzej Kubiak i Paweł Armata przedstawili pełną humoru scenkę kabaretową „Z życia seniora..."    

Po wrażeniach artystycznych pod czujnym okiem pani Ewy Wiglusz  przyszła pora na smaczny obiad, który został przygotowany przez nasze wspaniałe panie z kuchni. Podczas poczęstunku pojawiły się liczne wspomnienia dawnych pracowników SOSW, refleksje, przemyślenia, a także humorystyczne historie, o których należało wspomnieć. Przyjazna i radosna  atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym.

Naszym Seniorom zostały wręczone upominki, wykonane przez uczniów pod przewodnictwem pani Wiesławy Stadnickiej - Pałys. Sprawiły one radość wszystkim obdarowanym. Każdy z gości na pewno zapamięta na długo ten niezwykły dzień.

W tym miejscu wszystkim naszym  Seniorom życzymy wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, aby w kolejnych latach nigdy nie zabrakło Wam zapału do wspierania kolejnych pokoleń, a każdy dzień dostarczał Państwu wiele radości i uśmiechu na twarzy.  

(Opr. M.K.)

Efekty :

Zobacz pełną listę aktualności