AKCJA „ZACZYTANI 2019”

Ksiazki2019

AKCJA „ZACZYTANI 2019"

W dniach od 23 kwietnia do 24 maja 2019 r. nasza placówka wzięła udział w Wielkiej Zbiórce  Książek w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Zaczytani.org, która od 2013 roku promuje czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie zbiórki książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych. Prowadzące akcję panie, Alina Nowak i Renata Góra - Golowska, w w/w terminie przyjmowały książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w bardzo dobrym stanie technicznym wydane po 2000. roku. W efekcie udało się zebrać 88 książek, w tym 35 dla dzieci i 53 dla dorosłych. W dniu 24.05. zostały one przekazane do wyznaczonego przez organizatora miejsca zbiórki - rzeszowskiego Oddziału Alior Banku przy Alei Tadeusza Rejtana 23. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, dzięki którym również nasz Ośrodek mógł się włączyć do tego szlachetnego dzieła. Słowa podziękowania kierujemy również do wychowanków: Patryka Ch. i Marcina L., którzy pomogli w przygotowaniu paczek z zebranymi książkami.

(Opr. R.G.G.)