Miłość bezwarunkowa – miłość matki.

Miłość bezwarunkowa - miłość matki.

24 maja Dzień Mamy w SOSW Frysztak

Przez kilka tygodni uczniowie I-III SP oraz oddziału OET ćwiczyli swoje umiejętności pod okiem swoich wychowawców po to, by zachwycić swoje mamy w dniu ich święta. Nauka wierszy, piosenek, tańca sprawiała bardzo dużo radości: uczniowie starali się zaprezentować  jak najlepiej, włożyli w przedstawienie całe swoje małe serduszka, dużo zapału i zaangażowania. Parę dni przed wielkim świętem wszystkie dzieci przygotowywały małe upominki: wyklejały, kolorowały, pakowały. Od samego rana, w piątek w małych oczach żarzyły się iskierki zniecierpliwienia: kiedy już wszystko się rozpocznie, przyjdą mamy, zobaczą nas...

Ubrani elegancko wyruszyliśmy na próbę generalną - poszło nam świetnie, bez żadnej tremy, daliśmy radę. Pozostało nam jedynie czekać, aż przyjdą nasze mamy. O godzinie 1000 zaczęliśmy świętowanie wraz z przybyłymi gośćmi - nie obyło się bez wzruszeń, licznych oklasków, ,,przytulasów''. Po uczcie duchowej przyszedł czas na słodki poczęstunek i rozmowy. Nasi wychowankowie bardzo długo tulili swoje mamy, z entuzjazmem opowiadali o przygotowaniach do przedstawienia. Najczęściej zadawanym pytaniem było: ,,Podobało Ci się mamo?'', odpowiedź była oczywista: ,,Tak, bo właśnie ty dla mnie występowałeś.'' I tak toczyły się rozmowy, które zapewne były kontynuowane w domu.

Dziękujemy wszystkim mamom za przybycie, a młodym artystom za niezapomniany występ.

(Opr. E.S.)