PASOWANIE NA WYCHOWANKA

voscilo2019

PASOWANIE NA WYCHOWANKA

31 października 2019 roku był szczególnym dniem dla całej społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku. Punktualnie o godzinie 1030 zgromadziliśmy się w hali sportowej, by oficjalnie powitać w naszym gronie czterdziestu dwóch uczniów, którzy rozpoczęli edukację w naszej szkole.

Ceremonię, z ogromnym ołówkiem w dłoni, poprowadziła Pani Dyrektor Agata Wyciślak, błogosławieństwa dzieciom udzielił ks. Artur Kostrząb, zaś Pani Maria i Pani Teresa obdarowały je  pamiątkowymi dyplomami i prezentami. Odświętnie ubrani, podekscytowani, ale i trochę stremowani nowi wychowankowie, zostali uroczyście pasowani na Wychowanków naszej placówki.

Po części oficjalnej zgromadzona publiczność obejrzała pouczającą inscenizację pt. „Pinokio", przygotowaną przez ośrodkowy zespół teatralny pod kierownictwem pań: Marzeny Czarnik, Elżbiety Szymkowicz i Pana Zbigniewa Mikuszewskiego. Opowieść o niezbyt grzecznym, drewnianym pajacyku była dla wszystkich przestrogą. Szczególnie utkwiły nam w pamięci słowa Świerszcza:

„Ci, którzy przestają się uczyć, żeby oddać się wyłącznie zabawom i figlom, zawsze źle kończą". Na szczęście Pinokio w porę zrozumiał swój błąd. „Chętnie chodził do szkoły, pilnie się uczył i wyrósł na dobrego, uczciwego człowieka, czego i wam , drogie dzieci życzę".

Nowym wychowankom życzymy wielu sukcesów, dużego grona przyjaciół i oczywiście samych szóstek.

(Opr. E. S.)