Wyjazd do Krosna

7202001bwns1

W sobotę 11 stycznia 2020  r. w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  przy ul. Bursaki w Krośnie odbył się doroczny Bal Charytatywny.

Ponad 1100 gości zostało zaproszonych na imprezę zorganizowaną przez Grupę Nowy Styl w Krośnie. Wśród nich znaleźli się podopieczni prawie  40 placówek: domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych, parafii,  świetlic środowiskowych i rodzin zastępczych  z  Podkarpacia.

W tym roku tematem spotkania była zbliżająca się olimpiada.

Na imprezie gościli znakomici sportowcy, m. in.: Rafał Wilk - trzykrotny mistrz paraolimpijski oraz pięciokrotny mistrz świata w hand bike'u, Mateusz Ślusarczyk - reprezentant Polski w ampfutbolu, Konrad Dybaś - mistrz świata w Freestyle Footballlu.

Z telebimu przemówił Robert Lewandowski, niosąc sportowe przesłanie i zachęcając do udziału w konkursie na maskotkę olimpijską.

Organizatorzy przygotowali wiele gier i konkursów, nagród, pokazy sprawnościowe, warsztaty, występy grupy ze Lwowa. Zorganizowany został też konkurs plastyczny poświęcony dyscyplinom olimpijskim.

Wszystkie placówki otrzymały prezenty od Mikołaja, który w tym roku ze względu na brak śniegu, nie przybył osobiście. Zastąpił go szef firmy Nowy Styl - pan Krzanowski, ofiarowując pieniądze na organizację wypoczynku i działalność charytatywną, vouchery na zakupy oraz różnego rodzaju sprzęt.

Nasza grupa  pod opieką pana Stanisława R. i pani Teresy G., aktywnie uczestniczyła w zaproponowanych zajęciach. Spotkaliśmy wielu znajomych z innych placówek.

Jak zwykle, było klimatycznie i  sympatycznie.

DZIĘKUJEMY!

(Opr. T. G.)