XIII Wojewódzki Konkurs Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „...

XIII Wojewódzki  Konkurs Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia"

196222_1489837456

30 stycznia 2020 r. Zespół Szkół Specjalnych oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Iskierka" w Kolbuszowej Dolnej, już po raz trzynasty, były organizatorami  Wojewódzkiego  Konkursu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia".

W tym roku w kategorii muzycznej znaleźli się także nasi uczniowie. Występom młodych wokalistów bacznie przyglądało się profesjonalne jury złożone z pedagogów szkół muzycznych i instruktorów śpiewu:

- Pani Monika Haptaś - absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie wokalu, przewodnicząca komisji,

Pani Anna Kwas - wokalistka zespołu „Wczorajszy" i HUDACY, laureatka wielu konkursów i przeglądów wokalnych,

- Pan Jarosław Mazur - założyciel zespołów folkowych KOCIRBA i HUDACY, z zamiłowania fotografik.

Jurorzy konkursu, jak co roku,  nie mieli łatwego zadania, biorąc pod uwagę liczbę uczestników i prezentowany przez nich poziom.

Trzynastka okazała się być szczęśliwa dla uczniów naszego Ośrodka i  Komisja przyznała:

Martynie Janaś   -  za pastorałkę  „Maleńka Miłość" - I miejsce,

Izabeli Jurkowskiej  - za pastorałkę „Kolęda Marii" - I miejsce,

Natalii Zaleskiej - za kolędę „Mędrcy świata" - I miejsce.

Natomiast w kategorii plastycznej za wykonanie pięknej kartki bożonarodzeniowej II miejsce otrzymała Gabriela Misiora.

Nagrodzeni wykonawcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe  i  pamiątkowe dyplomy.

Jak co roku, swoją obecnością zaszczycił nas Ks. bp Jan Wątroba - ordynariusz diecezji rzeszowskiej.

Uczniów naszego Ośrodka przygotowali nauczyciele: Zbigniew Mikuszewski i Marta Kawa.

Nagrodzonym wokalistom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

(Opr. M.K.)