Spotkanie w ramach Grupy Wsparcia Rodziców

4-c5bcywioc582y

Spotkanie w ramach Grupy Wsparcia Rodziców

W  dniu 28.02. odbyło się spotkanie warsztatowe w ramach Grupy Wsparcia Rodziców połączone z zajęciami  integracyjno - edukacyjnymi dla rodziców i uczniów klas I - VIII OET. Spotkanie rozpoczęło się od  warsztatów dla rodziców prowadzonych  przez psychologów: Panią E. Gierlach i M. Surowiecką. Zajęcia  odbyły się pod hasłem: „Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę...".Następnie w ramach „Tygodnia Edukacji Globalnej" odbyły się zajęcia dla rodziców i uczniów zorganizowane przez wychowawców klas. Spotkanie rozpoczęła Pani J. Przygoda, która wcielając się w rolę konduktora wyjaśniła uczestnikom co należy zrobić, aby otrzymać kartę zaliczeniową wszystkich stacji żywiołów. Dzieci, rodzice i wychowawcy udali się pociągiem w podróż, aby poznać cztery żywioły - ogień, wodę, powietrze, ziemię. Uczniowie,  podczas tej podróży, poznali i uświadomili sobie jak ważne, ale i niebezpieczne mogą być  żywioły. Dzieci i rodzice bardzo chętnie wzięli udział w różnorodnych zajęciach edukacyjnych. Najwięcej radości uczniom i rodzicom sprawiły doświadczenia, eksperymenty oraz zajęcia plastyczno - techniczne. Po poznaniu wszystkich żywiołów,  każda grupa przygotowała własny strój ekologiczny. Kreatywne prace można było podziwiać na szkolnym pokazie mody zorganizowanym na zakończenie spotkania. Zajęcia te nie tylko pogłębiły wiedzę naszych uczniów, ale przede wszystkim przyniosły wiele radości  ze wspólnego działania rodziców, uczniów i wychowawców.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i zorganizowanie tego niezwykłego spotkania.
W szczególności dziękujemy rodzicom za poświęcony czas, otwartość i współpracę.

(Opr. R. R.)