Spotkania otwarte

Spotkanie otwarte Grupy Wsparcia Rodziców

przy zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka

W dniu 23 marca 2012 w ramach Grupy Wsparcia Rodziców przy zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka odbyły się nasze cykliczne zajęcia otwarte, w czasie których dzieci, rodzice i terapeuci spotykają się na czas wspólnej zabawy.

Tym razem dwa wesołe Elfy, w które wcieliły Panie: mgr Marzena Czarnik i mgr Wiesława Stadnicka – Pałys, pomogły dzieciom odszukać oznaki wiosny. Aby dzieci mogły powitać Panią Wiosnę musiały – pod kierunkiem rodziców – wykonać wiele niezwykle trudnych zadań: śpiewać, tańczyć, układać bazie, sklejać obrazek itd. Z wszystkimi zadaniami poradziły sobie doskonale, przepełnione radością wspólnej zabawy. Po zasłużonych pochwałach mogły odpocząć w czasie wspólnej zabawy prowadzonej przez terapeutów pod kierunkiem Koordynatora Zespołu Pani mgr Justyny Przygody – niezmiennie pełnej energii i świeżych pomysłów. W tym czasie rodzice mieli możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z Panią Wicedyrektor mgr Marią Pająk i nauczycielkami przedszkola, aby poznać walory prowadzonych zabaw, jak i porozmawiać na frapujące ich tematy.

Spotkania te są dla wszystkich osób zaangażowanych w pracę nad rozwojem małego dziecka zawsze pouczające i inspirujące do dalszej pracy terapeutycznej, zaś dla dzieci są możliwością wspólnego z rodzicami przeżywania radości z okazji zabawy w gronie rówieśników. Tak więc do zobaczenia na następnym spotkaniu!!!
                                                                                 (opr. mgr B. Miazga)