Spotkanie otwarte grupy wsparcia rodziców

SPOTKANIE OTWARTE GRUPY WSPARCIA RODZICÓW WWR

W bieżącym roku szkolnym zespół terapeutów poszukiwał nowych rozwiązań w zakresie form działalności Grupy Wsparcia Rodziców. Jednakże wspólnie: zarówno terapeuci, jak i rodzice ze swoimi pociechami, doszliśmy do wniosku, że  rodzaj spotkań wypracowany na początku funkcjonowania zespołu jest najlepszy i najbardziej wszystkim odpowiada. Taką też organizację zajęć przyjęliśmy na kolejnym spotkaniu Grupy, które odbyło się w piątek, w dniu 24 maja 2013r. Jedynie ze względu na stale rosnącą grupę naszych podopiecznych oraz zmienione warunki lokalowe wynikające z podjętej rozbudowy obiektu zajęcia odbyły się w dwóch grupach: dla dzieci młodszych i starszych.

DSC_1812

DSC_1814

Dzieci z radością i ochotą licznie przybyły do Ośrodka. Widzimy już, jak te „starsze", dłużej uczęszczające na zajęcia są pomocne wobec młodszych kolegów i koleżanek, zachęcają do zabawy i opiekują się nimi. Terapeuci przygotowali wiele ciekawych form zajęć ukierunkowanych na wielopłaszczyznowy rozwój dziecka.  Jednakże przede wszystkim naszym milusińskim największą przyjemność sprawiła wspólna, wesoła zabawa oraz możliwość „pochwalenia" się przed rodzicami zdobytymi umiejętnościami.

DSC00702

DSC00705

Po wspólnych zajęciach rodzice udali się na spotkanie w swoim gronie z udziałem Pani Wicedyrektor Marii Pająk i Koordynatora Zespółu WWR Pani Justyny Przygody. Zapoznali się z przepisami i wprowadzanymi zmianami prawa oświatowego dotyczącymi realizacji obowiązku szkolnego, które przedstawiła Pani mgr Maria Pająk. Liczne zapytania do Pani Dyrektor dotyczyły interpretacji przepisów, organizacji dowozu dzieci i innych tematów ważnych dla rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, z którymi muszą sobie radzić na co dzień.

DSC_1800

DSC_1815

W dalszej części spotkania rodzice mogli wymienić się doświadczeniami związanymi z pracą terapeutyczną z dzieckiem oraz podzielić radościami z osiągnięć swoich pociech. Rozmowę umilił słodki poczęstunek, jaki przygotowała z okazji zbliżającego się Dnia Matki Pani mgr Renata Koś wraz z uczniami Szkoły Zawodowej. Na koniec rodzice mieli możliwość indywidualnych konsultacji z  terapeutami odnośnie postępów i pracy ich dzieci. Cały zespół WWR podkreślał jednogłośnie, że coraz wnikliwsze pytania rodziców wskazują, że ich wiedza na temat rozwoju i specjalistycznej pomocy rewalidacyjnej dzieciom stale się pogłębia.

(opr. B. M.)

DSC00711