Spotkanie grupy wsparcia rodziców - grudzień 2016

Spotkanie Grupy Wsparcia Rodziców

wwr2016

Tradycyjnie już w okresie przedświątecznym miało miejsce kolejne spotkanie Grupy Wsparcia Rodziców dzieci uczęszczających na zajęcie Wczesnego Wspomagania Rozwoju. 9 grudnia spotkanie dla rodziców poprowadziły Panie: surdopedagog - mgr Wiesława Stadnicka - Pałys i fizjoterapeutka - dr Andżelina Wolan - Nieroda. Rodzice wysłuchali mini - referatów popartych prezentacjami multimedialnymi na temat programowania rozwoju mowy dziecka z wadą słuchu, w tym dziecka z implantem ślimakowym oraz pracy nad korekcją wad postawy oraz aktywacją układu neurologicznego i krążenia poprzez taping medyczny. W dalszej części spotkania rodzice mieli możliwość nie tylko zadawać szczegółowe pytania do referentek związane z rehabilitacją, ale także mogli się wzajemnie wymienić doświadczeniami i spostrzeżeniami, jakie niesie codzienna praca opiekunów nad przezwyciężaniem nieprawidłowości rozwojowych dzieci w warunkach domowych oraz pochwalić sukcesami swoich pociech, tak bardzo przez nich oczekiwanych.

W tym czasie dzieci uczestniczyły w zajęciach zespołowych poprowadzonych przez pozostałych terapeutów zespołu WWR. Aby zapewnić jak najradośniejszy przebieg zajęć nasi podopieczni zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Wszystkie organizowane zabawy nawiązywały do zimowej aury i miały charakter muzyczno - ruchowy, choć nie brakowało tu zabaw rozwijających spostrzegawczość, pamięć, percepcję słuchową i wzrokową. Dzieci niezwykle żywiołowo uczestniczyły w  kolejnych zabawach, jednocześnie wykazując się umiejętnością pracy w grupie, przestrzeganiem reguł gier oraz wzorowym współdziałaniem. Końcowym elementem spotkania Grupy Wsparcia Rodziców były indywidualne konsultacje z terapeutami pozwalającymi na uzyskanie szczegółowych wskazówek do kontynuowania pracy terapeutycznej w domu oraz przeanalizowanie postępów rozwojowych dziecka.

Spotkania Grupy Wparcia Rodziców odbywają się systematycznie od 2011r. z inicjatywy mgr Marii Pająk i niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno rodziców, jak i radosnym udziałem dzieci, spośród których wiele z żalem opuściło zajęcia i już z niecierpliwością czeka na kolejne. Tak więc DO ZOBACZENIA

(Opr. B. M.)

Więcej zdjęć - kliknij na zdjęcie poniżej
112016wwrgr9