Laboratoria Przyszłości 2022-2024

logolp2022

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Główną misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości to Program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego, niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Na realizację Laboratoriów Przyszłości przyznane zostało wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego dla Szkoły Podstawowej Nr 2 Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku, które wynosi 60000 zł. Środki te wykorzystane zostały na dofinansowanie doposażenia w sprzęt i pomoce następujących  pracowni:

• technicznej i plastycznej

-  drewno, dłuta, wyrzynarka stołowa do drewna z akcesoriami, wiertarka stołowa z akcesoriami, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, wypalarka do drewna, lutownica, hafciarka cyfrowa z akcesoriami, maszyna do szycia z akcesoriami, żelazko

• informatycznej

- aparat fotograficzny z akcesoriami, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video VEGAS Pro 19 wersja dla szkół, drukarka 3D z akcesoriami, IdeaPad, piesek interaktywny, oświetlenie do realizacji nagrań, robot edukacyjny wraz z akcesoriami

• muzycznej

-  mikrofon nagłowny z akcesoriami, mikrofon dynamiczny z akcesoriami, nagłośnienie, słuchawki studyjne, panele akustyczne.

Sprzęt ten zostanie wykorzystany podczas zajęć do  kształtowania i rozwijania umiejętności manualnych i technicznych, jak również doskonalenia umiejętności pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

klknij na zdjęcie

202209lp1